Naujienos

Draugystė prasideda: aktyviausi išsidalins prizinį fondą

Gegužės pradžią pasitikome tvirtai žengę žingsnį į draugystę su E-Triatlono projektu. Pandemijos laikotarpiu, uždraudus vykdyti daugelį sporto renginių, E-Triatlonas tapo išimtimi, padedanti susiburti elito ir mėgėjų bėgikams, plaukikams ir dviratininkams (ar tiesiog triatloninkams) į vieną virtualią erdvę. Joje dalyviai gali ne tik demonstruoti geriausius teniruočių metu pasiektus rezultatus, bet ir konkuruoti tarpusavyje dėl Sporto klinikos įsteigtų prizų. 

„Džiaugiuosi, kad pradėjome bendradarbiauti su Sporto klinika. Sporto medicina Lietuvoje, atrodo, visiems dar labai mažai pažįstama. Dauguma sportininkų nedrįsta ar nenori kreiptis į medikus, kol nepatiria rimtų traumų. Neabejoju, kad šios srities žinovai, prisijungdami prie mūsų padės dalyviams sužinoti daugiau apie sveikatą, suteiks galimybes ją išsitirti profesionaliai, ypač tiems, kurie to, tikriausiai, nebūtų darę apskritai. Manau, kad turime labai panašų tikslą – skatinti žmones sportuoti, gerinti jų sveikatą, siekti aukštesnių rezultatų. Todėl ši draugystė tikrai padės mums lengviau pasiekti šiuos tikslus“, – teigia vienas iš E-Triatlono projekto pradininkų Evaldas Ščiuka.

Šiuo metu yra visiškai nesvarbu, kokia forma žmogus užsiima fiziniu aktyvumu: sportuoja namie ar lauke, vandenyje ar ant dviračio, ant bėgimo tako ar asfalto parke. Mes, kaip sporto medicinos profesionalai įsipareigojame padėti kiekvienam sportuojančiam, kad jo sveikata būtų stabilus ir tvarus pagrindas ne vienkartiniam rezultatų šuoliui, o kad jis nuolat progresuotų kiekviename treniruočių ir varžybų etape. Kiekvienas žinome, kokia yra didelė ir skaudi patirtos traumos ar nusilpusio imuniteto kaina. Todėl triatlono klubo „HighPeaks“ treneris Tautvydas Kopūstas teigia, kad gera sveikata turi būti gerinamo rezultato pagrindas ne tik E-Triatlono varžybose, bet ir sportui apskritai:

„Kiekvienam dalyviui sveikata turėtų būti svarbiausias dalykas, o tik po to rezultatai. Man kaip sportininkui, ir kaip treneriui yra labai svarbu, kad tiek aš, tiek visi mano sportininkai išliktų sveiki, išvengdami nemalonių traumų ar rimtesnių sveikatos problemų, dėl kurių tektų daryti ilgesnes pertraukas nuo sporto. Todėl džiaugiuosi, kad kartu su mumis yra Sporto klinikos gydytojų komanda, kuri patars, kaip išlaikyti sveiką širdį ir raumenyną, bei kaip tobulėti treniruočių procesuose“.

Sporto medicina neapsiriboja tik kineziterapija ir kraujo tyrimais. Mūsų komanda yra pasirengusi padėti įvairiais klausimais, pradedant širdies, nervų sistemos sutrikimų ir lėtinių ligų gydymu ir konsultacijomis, ir baigiant įvairiapusiška sveikatos priežiūra gerai savijautai ir rezultatų gerinimui: kad kūnas judėtų tinkamai, o organizmo funkcijos atliktų kokybišką, saugų ir efektyvų darbą jam adaptuojantis prie didėjančio fizinio krūvio. Todėl sporto medicinos specialistų pagalba yra pritaikoma visiems aktyviems žmonėms:

„Mūsų nuomone sporto medicina yra aktuali apskritai visoms sporto šakoms ir sportininkams. Tai turėtų būti aktualiau mėgėjams sportininkams, kurie dar prastai pažįsta savo kūną, nei profesionalams. Žinios apie savo kūno fizinę būklę ir sveikatą, gali padėti užkirsti kelią galimoms traumoms, suteikti žinių, kuria linkme reikia nukreipti treniruotes. Todėl nereikėtų laukti kol užpuls bėdos ar atsiras kažkokie trikdžiai, neleidžiantys pasiekti aukštesnių rezultatų. Sportas be žinių, sveikatos gali ir neatnešti“, – antrina E. Ščiuka.

Fizinio aktyvumo ir E-Triatlono dalyvių skatinimui siekti kuo geresnių rezultatų, įsteigėme beveik 3500 eurų vertės prizinį fondą, kurį sudaro ELITE, PERFORMANCE ir ACTIVE tyrimų programos.

KAIP LAIMĖTI TYRIMŲ PROGRAMAS?

 • ELITE tyrimų programa bus apdovanojami E-Triatlono visų 6 varžybų etapų bendros įskaitos elite ir mėgėjų grupių nugalėtojai.
 • PERFORMANCE tyrimų programa bus apdovanojami kiekvieno mėnesio etapo elito ir mėgėjų grupių nugalėtojai.
 • ACTIVE tyrimų programa – kiekvieną mėnesį burtų keliu, bus apdovanojamas aktyviausias ir komunikabiliausias socialiniuose tinkluose dalyvis.

Taisyklės, norint laimėti ACTIVE tyrimų programą:

 • Dalinkitės savo treniruotėmis Facebook sienoje ir Instagram paskyroje.
 • Savo ,,post’ą“ žymėkite grotažyme #SportoKlinika ir rinkite už tai loterijos taškus.
 • Kiekvieną mėnesį burtų keliu apdovanosime vieną ACTIVE tyrimų programos laimėtoją.
 • Vienas taškas, vienas loterijos bilietas. Kuo daugiau taškų, tuo daugiau šansų laimėti prizą.

KUO NAUDINGOS TYRIMŲ PROGRAMOS?

Tyrimų programa ELITE

Profesionalui pritaikytas visapusiškas sveikatos ištyrimas ir funkcinio pajėgumo vertinimas. Programos metu vertinama:

 • Bendra fizinė būklė ir organizmo gebėjimas apsirūpinti energija, reikalingam fiziam krūviui.
 • Raumenų ir nervų sistemų funkcijos;
 • Sportuojantiems būtinų mikroelementų kiekis;
 • Širdies ir kraujotakos veikla, ligų rizika;
 • Realus fizinis pajėgumas bei organizmo tolerancija esamam fiziniam krūviui;
 • Raumenų ir griaučių sistemos darbas, jos silpnosios grandys ir kuriuos raumenis reikia stiprinti, kad pasirinktoje sporto šakoje sumažėtų traumų rizika;
 • Individualios aerobinės ištvermės ribos ir kuriomis sąlygomis galite efektyviai sportuoti dideliu intensyvumu;
 • Pateikiamos fizinio krūvio tipo, intensyvumo ir dažnio rekomendacijos stiprinti aerobinę ištvermę, pajėgumą bei maksimaliai gerinti savo rezultatus.

Tyrimų programa PERFORMANCE

Kiekvienam tobulėjimo siekiančiam sportininkui svarbūs klausimai, į kuriuos padės atsakyti tyrimų programa PERFORMANCE. Jos metu nustatomas maksimalus deguonies suvartojimas, maksimalus širdies susitraukimų dažnis, laktato slenkstis, įvertinamas aerobinis pajėgumas ir apibrėžiamos treniravimosi zonos, kuriose kryptingai dirbdami galite pasiekti geriausių savo rezultatų. Pagal gautus rezultatus sporto medicinos gydytojas:

 • Įvertina esamą fizinį pajėgumą;
 • Konsultuoja, atsižvelgdamas į gautus individualius tyrimo rezultatus;
 • Pateikia rekomendacijas taikytinai treniruočių metodikai ir planui.

Tyrimų programa ACTIVE

Tyrimų programa ACTIVE – kiekvienam sportuojančiam būtinas sveikatos patikrinimas, sveikatos rodiklių stebėjimui ir saugiam norimų rezultatų siekimui. Programos metu sužinosite:

 • Ar Jūsų organizmas yra sveikas, apsirūpinęs energijos atsargomis ir optimaliai pasirengęs fiziniam krūviui;
 • Ar neturite rizikos sirgti širdies ir kraujotakos ligomis;
 • Ar vidaus organai funkcionuoja tinkamai;
 • Išgirsite sporto medicinos gydytojo rekomendacijas, kaip pagerinti sveikatos rodiklius ir išlikti fiziškai aktyviems, gresiant ar esant sveikatos sutrikimams.

Gerinkite savo rezultatus saugiai ir efektyviai. Mums rūpi, kad sportas būtų naudingas ir prasmingas kievienam sportuojančiam. Todėl prisidedame prie E-Triatlono savo palaikymu ir rūpesčiu, siekdami padėti kiekvienam pagerinti savo rezultatus ir apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *