Naujienos

SPORTUOKITE IŠMINTINGAI! Sveikata – gerų rezultatų pagrindas!

Vienas iš „Sporto Klinikos“ įkūrėjų Egidijus Buika teigia, jog idėja atidaryti specializuotą kliniką sportuojantiems gimė šeimos verslą susiejus su meile fiziniam aktyvumui. Jo žmona, šeimos gydytoja Daiva Buikienė, kuriai nesvetima ir sporto medicina, ne tik pasirūpino, jog jos geležinis vyras galėtų be trukdžių siekti sportinių rezultatų, bet ir surinko kompetetingų sporto medicinos specialistų komandą, šiandien padedančią visiems aktyviems žmonėms siekti savo tikslų.

Egidijaus pažintis su sportu skaičiuoja jau ne vienerius metus. Ilgametę sporto salę iškeitęs į bėgimą, savo sportinių ambicijų neapribojo tik viena sporto šaka.

 „Bėgimas mano gyvenime atsirado prieš septynerius metus, kai 2013 metais pirmąjame Kauno maratone nusprendžiau įveikti pusmaratonį“, – pasakoja E. Buika. Šis startas jam buvo labai įsimintinas: „Tai buvo kosmosas! Saugomi pirmieji renginio marškinėliai primena ne tik tuos įveiktus kilometrus, bet ir išaugusį sportinį apetitą“.

Egidijų imtis triatlono paskatino bėgimas, sužadinęs sporto rezultatų alkį ir kitose disciplinose. Ambicingas geležinis vyras pirmuosius savo Iron Man‘us įveikė pritaikęs rekomenduojamas treniruočių metodikas.

 „Pirmą kartą plaukimą išbandžiau įmonių varžybose. Atrodė, nieko ypatingo. Sudalyvavau – patiko. Bet niekada nesitikėjau, kad atsisėsiu ant sportinio dviračio, kurio sėdynė bus beveik tokiame pačiame aukštyje kaip ir mano galva“, – juokiasi E. Buika. – Taip nusprendžiau išbandyti Iron Man triatloną. Pradžioje šie atstumai atrodė neįveikiami mano amžiaus vyrui, tačiau priėmiau šį iššūkį ir pradėjau rimtai ruoštis. Taip mano gyvenime atsirado treneriai bei medicininė priežiūra ir supratau, jog amžius – ne riba ne tik įveikti distanciją, bet ir gerinti asmeninius rekordus“. Ir išties, paskutinis Egidijaus pasiektas rezultatas – per metus visa valanda pagerintas asmeninis Iron Man varžybų rekordas – viršijo lūkesčius su kaupu.

Triatlonininkas nuolat rūpinasi savo sveikata. Reguliarūs kraujo tyrimai bei apsilankymai pas kineziterapeutą ir sporto gydytoją ne tik padėjo išvengti bereikalingų skausmų ar virusinių ligų, bet ir chroniško nuovargio neretai lydinčio sportininkų pasiruošimą. Tai pagelbėjo ne tik kokybiškai atliekant treniruotes, bet ir užtikrinant tokio režimo nepertraukiamumą.

„Atrodė, kad visą laiką jaučiuosi motyvuotas. Nors treniruotės būdavo nelengvos, jose norėdavau stengtis ir „nenusukinėti“ paskutinių pratimų. Dėl nuolatinės energijos galėjau iš savęs išspausti viską, ką būdavau numatęs. Treniruočių plano laikymasis ir užtikrinta stipri sveikata atnešė džiuginančius rezultatus varžybose“.

Egidijus sustoti neplanuoja ir turi naują tikslą šiems metams – pagerinti asmeninius rezultatus šių metų rudenį vyksiančiose Iron Man varžybose Barselonoje. E. Buikos teigimu, Kauno maratonas pasitarnaus kaip puikus būdas pasitikrinti pasiruošimą bėgimo rungčiai.

„Kauno maratone nusprendžiau įveikti pusmaratonį. Kad būtų smagiau, kartu su visa šeima nusprendėme dalyvauti visose distancijose – kiekvienas šeimos narys vis kitoje. Taip norime parodyti, kad bėgant kartu ne tik vienas kitą palaikome, bet kad dirbame kartu kaip komanda“ – šeimos vienybe džiaugiasi pašnekovas. „Tikiu, jog šis palaikymas padės pasiekti neblogą rezultatą ir prisidės prie sėkmingo pasirodymo po mėnesio vyksiančiame Iron Man 70.3 Havajuose“.

Geležinis žmogus Egidijus neretai išgirsta, kai aplinkiniai sako, kad bėgant sąnariai „nelaiko“. Tačiau jo nuomone, ne sąnariai turi laikyti, o raumenys. Todėl jis nori visiems palinkėti bent minimaliai pasiruošti Kauno maratonui: sustiprinti raumenyną ir sportuoti išmintingai. Juk sveikata – brangiausias žmogaus turtas, kurį reikia puoselėti, kad jaustumėmės stiprūs ir laimingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *